2cestovat

Tipy, jak si zkrášlit chatu

Přinášíme tipy, jak si zařídit chalupu stylově a útulně. Zapomeňte na nevzhledné harampádí aka „každý pes, jiná ves“ – dopřejte své chatě eleganci a duši.

Zbavte se haraburdí

Připomíná vaše chata skladiště? Vozíte do ní věci z domu, které se vám už nehodí, ale nemáte srdce je vyhodit, protože „co kdyby se ještě někdy hodily“? Ruku na srdce. Není na čase dopřát vašemu druhému domovu svěží vítr a jednotný styl? Vsaďte na pravidlo dvou let – když se během doby dvou let daná věc nepoužila, pošlete ji dál. Prodejte nebo darujte nepoužívané věci, jistě ještě někomu poslouží. Přece ale nechcete zakopávat na každém kroku o svou minulost...

Venkovský nebo vintage styl

Nic se na chatu nehodí více než venkovský, vintage nebo provence styl. Až si jeden z těchto stylů vyberete, jeho prvky použijte ve všech místnostech, jednota působí velmi elegantně a zútulní vám celý prostor v chatě. Vyvarujte se umělé hmoty, ta na chatu s duší vůbec nepatří. Postačí, když starému nábytku dáte nový jednotný kabátek a náhle vše prokoukne – dřevo obruste a vsaďte na techniku patinace – docílíte krásného vzhledu a za pár peněz budete mít stylový nábytek.

A co doplňky?

Rozhlédněte se kolem a podívejte se, kolik různých barev v místnosti máte? Přemíra barevnosti působí dojmem neuklizeného příbytku. Vsaďte na dvě až tři základní barvy a držte se jich v celém příbytku. Ideální je kombinace bílé, hnědé a červené.

Jaký styl se hodí na chatu?

  • vintage
  • provence
  • venkovský
  • retro
Už se těšíte, až si svou chatu zařídíte v novém, útulném a příjemném stylu?Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek